PoStawione Blogi

Paweł Raczyński

W najnowszym odcinku opowiadam o mięśniach czworogłowych ud.

więcej »
Maciej Sadlok

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Najpierw gramy z Finlandią, a potem z Serbią i Hiszpanią. Cieszę się, że odkąd Franciszek Smuda jest selekcjonerem, ja zawsze jestem powoływany. Nie czuję się jednak pupilkiem trenera, tylko staram się dziękować mu za zaufanie dobrą postawą.

więcej »
Tomasz Kuszczak

Już dziś dwa arcyważne spotkania. Nasze z AFC Sunderland i przede wszystkim FC Liverpool z Chelsea Londyn. Można by rzec, że wszystko w rękach piłkarzy Liverpoolu, jednak i nas czeka trudne zadanie.

więcej »
Sebastian Mila

Ostatnio, wspólnie z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem, zostaliśmy zaproszeni do programu sportowego Telewizji Dolnośląskiej.

więcej »
Bobo Kaczmarek

Za nami pierwsza kolejka Ekstraklasy. Największe wydarzenie to wygrana Legii z Cracovią. To wyraźny sygnał, że drużyna Jana Urbana zamierza walczyć o tytuł mistrza Polski.

więcej »
Stanisław Terlecki

To, co dziś napiszę, być może będzie przewrotne i pewnie wielu się nie spodoba. Skrytykuję bowiem naszą „świętość”, największą nadzieję polskiej piłki – Roberta Lewandowskiego. Bo ostatnio na tę krytykę zasłużył.

więcej »
Rafał Jackiewicz

Coraz mocniej przygotowuję się do walki o mistrzostwo świata IBF ze Słoweńcem Zaveckiem. Niestety, nie mogę rozpocząć sparingów i rozpisać zajęć, bo nie mamy jeszcze dokładnej daty walki. Ale cóż, z obozem Zavecka nie można się na razie skontaktować.

więcej »

Kluski z kurczakiem magiczną potrawą

15.01.2010

W sobotę o 15 gramy w Championship z Reading. To będzie dla nas bardzo ważny mecz. Wskoczyliśmy bowiem do grona zespołów walczących o awans do Premier League i nie zamierzamy odpuszczać. Te weekend jest tym ważniejszy, że w poniedziałek Newcastle podejmie West Bromwich Albion. To nasi główni rywale w walce o awans. Fajnie więc, że ktoś w poniedziałek straci punkty.

Mecz z Reading jest dla mnie istotny również z innego względu – zmierzę się bowiem z Grzegorzem Rasiakiem. Po raz pierwszy na Wyspach Brytyjskich stanę naprzeciwko rywala z Polski. Z Grześkiem nigdy dotychczas się nie poznaliśmy. Jak ja przyszedłem do Groclinu Grodzisk, to on z niego odszedł. W reprezentacji Polski z kolei nigdy razem nie graliśmy. Będzie dobra okazja, żeby się poznać, ale taryfy ulgowej nie będzie. Jak zajdzie taka potrzeba, to ostro potraktuję Rasiaka, bo najważniejsze są punkty dla Nottingham.

Na odprawie przedmeczowej trener omawiał styl oraz umiejętności każdego z zawodników i stwierdził, że to właśnie Rasiak jest jednym z groźniejszych w Reading. Świetnie gra głową, dlatego długie podania od bramkarza są zawsze kierowane do niego. A poza tym nasz sobotni rywal potrafi być bardzo groźny, o czym przekonał się Liverpool. Przecież Reading wyeliminował „The Reds” z Pucharu Anglii!

Jaka jest recepta na zwycięstwo? Musimy przede wszystkim zachować czujność, unikać strat na własnej połowie boiska. „Królewscy” potrafią być bowiem niebezpieczni, kiedy mają okazję na kontrę.

Jak przygotowywałem się do tego meczu? Jednym z ważniejszych punktów była... kolacja we włoskiej restauracji. To już stało się moim rytuałem. Dzień przed każdym meczem zjadam kluski z kurczakiem. Takie danie nie jest tuczące i najważniejsze, że dobrze się czuję przed walką na boisku. To wprawdzie włoska knajpa, ale pracują tam Polacy, więc czuję się swojsko. I co najważniejsze – na razie przynosi mi szczęście. Oby tak zostało na długo.

Komentarze

Pomocnik Nottingham Forest, reprezentant kraju. Jeden z największych talentów w Polsce. Poza boiskiem wesoły i otwarty, a na nim - zawzięty i zaangażowany.

Ostatnie komentarze

nffc

Congratulations on your goal yesterday Raddy!

26 września 2010 godz. 18:27
z uk

skonczyłeś ? dziekuje

15 sierpnia 2010 godz. 14:58
do uk

Jestes zalosnym czlowiekiem! Zal mi Ciebie.

13 sierpnia 2010 godz. 22:12
z uk

ty baranie jak nie wiesz co robie to sie nie odzywaj !!!

13 sierpnia 2010 godz. 16:53